Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
fb

Aktualności

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu
2025-10-22
Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu
Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - POWIADOMIENIE
Czytaj więcej
Ogłoszenia o przetargach
2025-10-22
Ogłoszenia o przetargach
Ogłoszenia o przetargach:   
Czytaj więcej
Środy z KSeF - szkolenie stacjonarne
2025-10-20
Środy z KSeF - szkolenie stacjonarne
KSeF to nowy, ujednolicony system do wystawiania, odbierania i przechowywania faktur. Wdrożenie KSeF służy cyfryzacji procesów fakturowania, ich księgowania i przechowywania. Pozwala także unikać błędów przy ich wystawianiu. 
Czytaj więcej
Kampania społeczna „Zwykły kaszel czy objaw gruźlicy? Sprawdź”
2025-10-17
Kampania społeczna „Zwykły kaszel czy objaw gruźlicy? Sprawdź”
26 września  2025 roku rozpoczęła się Ogólnopolska kampania społeczna „Zwykły kaszel czy objaw gruźlicy? Sprawdź”. Kampania została zorganizowana przez Biuro Krajowe Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce przy współpracy z Polskim Towarzystwem Chorób Płuc. Głównym jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat gruźlicy, która mimo postępu medycyny stanowi poważne zagrożenie zdrowia publicznego. Zadaniem kampanii jest również zmiana podejścia do wczesnej diagnostyki, obalenie mitów i przełamanie stereotypów związanych z tą chorobą. Gruźlica może dotknąć osoby w każdym wieku.  Najczęściej obserwowane objawy to:     - uporczywy kaszel trwający dłużej niż dwa tygodnie     - gorączka     - nocne poty     - spadek masy ciała     - przewlekłe zmęczenie Symptomy te bywają mylone ze zwykłymi infekcjami, co opóźnia diagnozę. Wczesne wykrycie i prawidłowe  leczenie pozwala na całkowite wyleczenie gruźlicy. INFORMACJA
Czytaj więcej
I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki IX kadencji
2025-10-16
I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki IX kadencji
16 października br. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki IX kadencji. Obrady otwarł Wójt Gminy Duszniki Radosław Łanoszka, który stwierdził quorum i tym samym umożliwił rozpoczęcie pierwszego posiedzenia. W obecnej kadencji Młodzieżowa Rada Gminy Duszniki liczy 14 członków. Kluczowym punktem obrad było uroczyste ślubowanie, które oficjalnie rozpoczęło kadencję młodych radnych. Wójt odczytał rotę ślubowania o treści: „Ślubuję uroczyście obowiązki członka Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie.” Radni, wywoływani w porządku alfabetycznym, potwierdzili przyjęcie mandatu wypowiadając słowo „ślubuję”. W dalszej części sesji Młodzieżowa Rada wybrała swoje prezydium. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki został Miłosz Stankowski, funkcję wiceprzewodniczącego objął Franciszek Walor, natomiast sekretarzem została Amelia Madej. Wójt Radosław Łanoszka pogratulował wszystkim radnym objęcia mandatu i życzył im wielu ciekawych inicjatyw oraz odwagi w wyrażaniu swoich pomysłów i potrzeb. Podkreślił, jak ważny jest głos młodzieży w kształtowaniu lokalnej społeczności oraz jak cenną lekcją odpowiedzialności i współpracy jest udział w samorządzie młodzieżowym. – Mam nadzieję, że będziecie aktywni, pełni energii i pomysłów, a ta kadencja przyniesie Wam nie tylko ciekawe doświadczenia, ale także poczucie realnego wpływu na sprawy Waszych rówieśników. Jako Gmina zawsze będziemy wspierać Wasze działania i zachęcam, byście śmiało korzystali z możliwości, jakie daje Wam Młodzieżowa Rada – powiedział Wójt.   Nowo wybranym radnym serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz młodzieży oraz całej społeczności Gminy Duszniki.
Czytaj więcej
XIII Turniej Boccia Stowarzyszenia Duszek
2025-10-16
XIII Turniej Boccia Stowarzyszenia Duszek
15 października br. odbył się XIII Turniej Boccia, którego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Duszek”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych inicjatyw sportowo-integracyjnych i – jak co roku – przyciągnęło wiele drużyn z terenu Powiatu Szamotulskiego i nie tylko. Boccia to paraolimpijska dyscyplina sportowa, zbliżona do gry w bule, stworzona z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Gra polega na precyzyjnym rzucaniu bil w taki sposób, aby jak najbliżej zbliżyć je do białej bili. Boccia rozwija nie tylko sprawność ruchową, ale również koncentrację, planowanie i współpracę w zespole. W turnieju uczestniczyli nie tylko zawodnicy, ale również liczni goście i sympatycy Stowarzyszenia. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz wsparciu Gminy Duszniki, Powiatu Szamotulskiego, a także innych instytucji i osób prywatnych, uczestnicy mogli cieszyć się dniem pełnym sportowych emocji, radości i niespodzianek. Oficjalne otwarcie turnieju rozpoczęło serię emocjonujących rozgrywek drużynowych. Zawodnicy doskonale się bawili wśród sportowej rywalizacji. W przerwie na wszystkich czekała atrakcja – wizyta Kubusia Puchatka. Uczestnicy mogli również skorzystać z poczęstunku i chwili relaksu przy kawie. Po dokończeniu rozgrywek nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, medali i nagród. Całość wydarzenia zakończyła wspólna zabawa taneczna.   Serdecznie gratulujemy organizatorom za sprawne przygotowanie turnieju oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego pięknego wydarzenia. Takie inicjatywy są niezwykle cenne dla integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w naszej społeczności.
Czytaj więcej
Archiwum