2025-10-16
I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki IX kadencji
16 października br. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki IX kadencji. Obrady otwarł Wójt Gminy Duszniki Radosław Łanoszka, który stwierdził quorum i tym samym umożliwił rozpoczęcie pierwszego posiedzenia.
W obecnej kadencji Młodzieżowa Rada Gminy Duszniki liczy 14 członków. Kluczowym punktem obrad było uroczyste ślubowanie, które oficjalnie rozpoczęło kadencję młodych radnych. Wójt odczytał rotę ślubowania o treści: „Ślubuję uroczyście obowiązki członka Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie.” Radni, wywoływani w porządku alfabetycznym, potwierdzili przyjęcie mandatu wypowiadając słowo „ślubuję”.
W dalszej części sesji Młodzieżowa Rada wybrała swoje prezydium. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki został Miłosz Stankowski, funkcję wiceprzewodniczącego objął Franciszek Walor, natomiast sekretarzem została Amelia Madej.
Wójt Radosław Łanoszka pogratulował wszystkim radnym objęcia mandatu i życzył im wielu ciekawych inicjatyw oraz odwagi w wyrażaniu swoich pomysłów i potrzeb. Podkreślił, jak ważny jest głos młodzieży w kształtowaniu lokalnej społeczności oraz jak cenną lekcją odpowiedzialności i współpracy jest udział w samorządzie młodzieżowym. – Mam nadzieję, że będziecie aktywni, pełni energii i pomysłów, a ta kadencja przyniesie Wam nie tylko ciekawe doświadczenia, ale także poczucie realnego wpływu na sprawy Waszych rówieśników. Jako Gmina zawsze będziemy wspierać Wasze działania i zachęcam, byście śmiało korzystali z możliwości, jakie daje Wam Młodzieżowa Rada – powiedział Wójt.
Nowo wybranym radnym serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz młodzieży oraz całej społeczności Gminy Duszniki.
Czytaj więcej