Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
fb

Aktualności

Sukces szkół z terenu Gminy Duszniki w konkursie „Odblaskowa Szkoła 2025”
2026-01-12
Sukces szkół z terenu Gminy Duszniki w konkursie „Odblaskowa Szkoła 2025”
Szkoły Podstawowe w Dusznikach oraz w Sędzinku wzięły udział w Wielkopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła 2025”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.   W konkursie uczestniczyło 155 szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego, z czego 131 sprawozdań zostało ocenionych przez Komisję Konkursową. Spośród 131 szkół biorących udział w ocenie Szkoła Podstawowa w Dusznikach zajęła I miejsce, natomiast Szkoła Podstawowa w Sędzinku uplasowała się na 15. miejscu w wojewódzkim rankingu. Komisja Konkursowa dokonała oceny działań i inicjatyw realizowanych przez szkoły w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”, przyznając punkty konkursowe, na podstawie których sporządzono ranking punktowy uczestników. Osiągnięte wyniki potwierdzają wysoki poziom zaangażowania uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz partnerów lokalnych w realizację działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowania noszenia elementów odblaskowych. Sprawozdania laureatów wojewódzkich zostały przekazane do Komisji Konkursowej Komendy Głównej Policji, która do 20 marca 2026 roku dokona wyboru i ogłosi Ogólnopolskiego Laureata Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2025”.   Składamy gratulacje dyrekcji szkół, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację konkursowych działań i życzymy dalszych sukcesów.  
Czytaj więcej
Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu za rok 2025
2026-01-09
Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu za rok 2025
Urząd Gminy Duszniki przypomina, że do dnia 31 stycznia 2026 r. przedsiębiorcy posiadający zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych mają obowiązek złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych oraz dokonać wpłaty I raty opłaty za korzystanie  z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. OŚWIADCZENIE
Czytaj więcej
Zaktualizuj aplikację ECOHARMONOGRAM!
2026-01-08
Zaktualizuj aplikację ECOHARMONOGRAM!
PAMIĘTAJ, BY ZAKTUALIZOWAĆ APLIKACJĘ EcoHarmonogram. Korzystasz z aplikacji EcoHarmonogram. To bezpłatne i wygodne narzędzie, dzięki któremu masz zawsze pod ręką aktualne terminy odbioru odpadów oraz inne przydatne informacje.  UWAGA !!! Wraz z rozpoczęciem nowego roku konieczna jest aktualizacja danych w aplikacji, aby uzyskać dostęp do nowego harmonogramu odbioru odpadów.  Jak zaktualizować dane: 1. Otwórz aplikację EcoHarmonogram 2.  Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu 3. Wybierz opcję „Aktualizuj dane” — dokładnie tak, jak pokazano na grafice. Nie odkładaj tego na później — aktualizacja zajmuje tylko chwilę, a pozwoli Ci być zawsze na bieżąco !    
Czytaj więcej
Właścicielu! Zabezpiecz swojego psa przed mrozami!
2026-01-08
Właścicielu! Zabezpiecz swojego psa przed mrozami!
Czytaj więcej
Środy z KSeF” ponownie w urzędach skarbowych i on-line. W sobotę 24 stycznia dzień otwarty.
2026-01-07
Środy z KSeF” ponownie w urzędach skarbowych i on-line. W sobotę 24 stycznia dzień otwarty.
Środy z KSeF” ponownie w urzędach skarbowych i on-line. W sobotę 24 stycznia dzień otwarty• Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa kontynuuje cykl bezpłatnych szkoleń „Środy z KSeF”.• Spotkania będą odbywać się stacjonarnie i on-line od 7 stycznia do 11 lutego 2026 r.• Dodatkowo na sobotę, 24 stycznia zaplanowano „Dzień otwarty z KSeF” w urzędach skarbowych woj. wielkopolskiego. „Środy z KSeF” wracają w formie spotkań stacjonarnych i on-line. W ramach styczniowo-lutowej akcji szkoleń przedsiębiorcy poznają kluczowe zagadnienia związane z Krajowym Systemem e-Faktur. Dodatkowym wydarzeniem będzie sobotni „Dzień otwarty z KSeF”.„Środy z KSeF” to cykl bezpłatnych szkoleń, podczas których Krajowa Administracja Skarbowa przekazuje przedsiębiorcom informacje na temat korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Jesienna edycja trwała blisko trzy miesiące - od 24 września do 17 grudnia 2025 r. Na terenie województwa wielkopolskiego w spotkaniach wzięło udział blisko 29 000 uczestników.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, od 7 stycznia do 11 lutego 2026 r. odbędzie się kolejny cykl szkoleń. KSeF w pigułce„Styczniowo-lutowe szkolenia będą opierać się przede wszystkim na praktyce i obejmą m.in.: sposób logowania, wystawianie faktur, przeglądanie faktur czy nadawanie uprawnień” - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Szkolenia odbędą się w każdą środę począwszy od 7 stycznia 2026 r.:• stacjonarnie w godz. 10:00-12:00 w każdym urzędzie skarbowym (za wyjątkiem wyspecjalizowanych urzędów skarbowych, tj. Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu i Drugiego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Kaliszu). Szczegóły dotyczące spotkań w poszczególnych urzędach sprawdzisz na stronie: Środy z KSeF w Wielkopolsce• on-line w godz. 10:00-12.00 oraz 14:00-16:00 na platformie MS Teams. Dzień otwarty z KSeFW sobotę 24 stycznia 2026 r. w godz. 9:00-15:00 we wszystkich urzędach skarbowych w województwie wielkopolskim odbędzie się „Dzień otwarty z KSeF".Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w dodatkowym szkoleniu, spotkać się z ekspertami KSeF, uzyskać indywidualne wyjaśnienia, zadać pytania oraz rozwiać wątpliwości dotyczące korzystania z systemu.Jeśli już teraz chcesz poszerzyć swoją wiedzę w związku z wprowadzanymi zmianami, odwiedź stronę ksef.podatki.gov.pl. Środy z KSeF - KSeF w pigułce Dzień otwarty z KSeF
Czytaj więcej
Z prac Rady – uchwalenie budżetu na 2026 rok
2026-01-02
Z prac Rady – uchwalenie budżetu na 2026 rok
W poniedziałek 29 grudnia 2025 r. odbyły się dwie sesje Rady Gminy Duszniki. O godzinie 15.30 rozpoczęła się jedna z ważniejszych sesji w roku, dotycząca zatwierdzenia uchwały budżetowej Gminy Duszniki na 2026 rok. Skarbnik Gminy Mirosława Szwedek odczytała projekt uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem oraz przedstawiła opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat projektu. Następnie przewodniczący poszczególnych komisji stałych odczytali opinie swoich komisji na temat projektu uchwały budżetowej. Głos w dyskusji dotyczącej budżetu zabrała radna Kamila Zimna-Skrzypczak, która w imieniu klubu radnych „Na nowo” również wyraziła pozytywną opinię o budżecie. Radni w pełnym składzie Rady jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem budżetu gminy na 2026 r. Warto zaznaczyć, że Budżet Gminy Duszniki na 2026 rok to budżet racjonalny i odpowiedzialny, bez deficytu, za to z nadwyżką, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Zapewni to stabilność finansów gminy. W nowym budżecie zaplanowano fundusze na ważne inwestycje, między innymi: ukończenie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Dusznikach oraz kanalizacji sanitarnej między Podrzewiem a Dusznikami, budowę zbiorników do magazynowania wody pitnej dla mieszkańców, modernizację świetlicy wiejskiej w Podrzewiu, modernizację kompleksu sportowego przy ul. Broniewskiego w Dusznikach oraz projekty i budowę oświetlenia drogowego w wielu miejscowościach na terenie gminy. Po zakończeniu sesji budżetowej, po krótkiej przerwie rozpoczęła się kolejna sesja. Na tym posiedzeniu radni podjęli dziesięć uchwał. Dwie z nich dotyczyły jeszcze budżetu na 2025 r. i wprowadziły bieżące zmiany przed zamknięciem roku. Kolejne uchwały zostały podjęte w sprawach: ustalenia stawek dotacji dla Komunalnego Zakładu Budżetowego w Dusznikach (KZB) na utrzymanie terenów zielonych oraz oczyszczania terenów publicznych w 2026 roku, zwolnienia KZB z obowiązku wpłaty do budżetu nadwyżki środków obrotowych za 2025 rok, przyjęcia Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Duszniki na lata 2026-2029 z perspektywą do roku 2033, nadania nazwy ulicy „Bukowa” w miejscowości Ceradz Dolny, określenia zasad sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Duszniki i warunków udzielania bonifikaty od ustalonej ceny oraz zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Duszniki. Dwie uchwały dotyczyły przystąpienia gminy w 2026 r. do programów rządowych: „Opieka wytchnieniowa” i  „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Programy te będą realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dusznikach.
Czytaj więcej
Archiwum