Aktualności
Data opublikowania: 2021-06-14

Medale lekkoatletek UKS Olimp Duszniki w mistrzostwach wojewódzkich i krajowych

Uwaga materiał archiwalny

Lekkoatletki z UKS Olimp Duszniki tegoroczny sezon startowy rozpoczęły od mityngów okręgowych w Poznaniu 8 maja oraz w Żerkowie 22 maja. Celem tych startów było szlifowanie dyspozycji przed najważniejszymi w pierwszej części sezonu zawodami rangi mistrzowskiej.

Najciekawszymi wynikami na tych mityngach były rekordy życiowe w rzucie oszczepem 600 g (seniorskim) dwóch naszych najlepszych oszczepniczek, uzyskane na zawodach w Żerkowie. Michalina Tyczyńska zwyciężyła z wynikiem 40,85 m, natomiast drugie miejsce zajęła Alicja Migdałek uzyskując 37,50 m.

Po tych mityngach zawodniczki wystartowały w zawodach rangi mistrzowskiej. 26 maja cztery dziewczęta z Dusznik wystartowały w Pile w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w kategorii U18 i U20. Impreza przebiegała przy padającym deszczu, co miało duży wpływ na osiągane wyniki. W rzucie oszczepem U20 złoty medal wywalczyła Michalina Tyczyńska, która w tych trudnych warunkach atmosferycznych uzyskała bardzo dobry wynik - 40,80 m. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczyła Alicja Migdałek z wynikiem 34,30 m. W rzucie oszczepem U18 srebrny medal wywalczyła Wiktoria Kosiorek z wynikiem 34,97 m. W rzucie dyskiem U20 złoty medal wywalczyła Zuzanna Tyczyńska z wynikiem 28,88 m.

Od 4 do 6 czerwca odbywały się w Słubicach Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U18 i U20 w lekkoatletyce. Zawody te były niezwykle silnie obsadzone ze względu na udział zawodników z czołówki list krajowych, którzy także szukali swoich szans na uzyskanie minimów na najważniejsze w tym roku imprezy europejskie i światowe. W mistrzostwach wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek ze 116 klubów reprezentujących 13 województw. Do bardzo silnej reprezentacji województwa wielkopolskiego powołane zostały 3 zawodniczki UKS Olimp Duszniki, specjalizujące się w rzucie oszczepem.

W kategorii U20 (oszczep 600g) znakomity występ zanotowała Michalina Tyczyńska, zdobywając brązowy medal z nowym rekordem życiowym - 40,95 m. Druga z naszych zawodniczek, Alicja Migdałek, rzucając 33,50 m zajęła 9. miejsce i nie dostała się do ścisłego finału. W kategorii juniorek młodszych (U18, oszczep 500g) dużą niespodziankę sprawiła Wiktoria Kosiorek, która również wywalczyła brązowy medal z wynikiem 38,33 m, poprawiając swój rekord życiowy o blisko 2 m.

Warto podkreślić, że w końcowej klasyfikacji mistrzostw, zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej, I miejsce zajęła reprezentacja Wielkopolski.

Tekst i zdjęcia: UKS Olimp