Aktualności
Data opublikowania: 2019-11-25
Robert Czerniak i „Podróż do granic”
W piątkowe popołudnie 15 listopada br. dusznicka biblioteka gościła autora książki „Podróż do granic”. Robert Czerniak, bo o nim mowa, z zawodu jest cukiernikiem, natomiast z zamiłowania kucharzem, żeglarzem i podróżnikiem. Odwiedził Arktykę, północną Afrykę, a przez 6 miesięcy przemierzał Amerykę Południową. Choć były to podróże dalekie i niebezpieczne, to największym wyzwaniem okazała się podróż we własne życie. Ciężka choroba syna stała się przyczynkiem do odbycia pełnej przygód podróży do Australii. Tam, wspólnie z Joachimem, który resztę życia miał spędzić na wózku inwalidzkim, przemierzyli 10 tysięcy kilometrów na rowerach. I o tym zwycięstwie Rober Czerniak opowiedział słuchaczom podczas spotkania.
2025-07-14
Zarezerwuj wizytę w placówce ZUS
Zarezerwuj wizytę w placówce ZUS przez PUE ZUS (eZUS)
Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE/eZUS).Następnie w menu bocznym wybierz [Wizyty] > [Rezerwacja wizyty].Wybierz placówkę ZUS, a następnie wskaż temat sprawy oraz termin wizyty.
Ważne!Na umówioną wizytę weź ze sobą swój login PUE i dokument
Czytaj więcej
2025-07-09
Odbiór odpadów od mieszkańców – ważne zmiany od 1 września
1 września 2025 roku obowiązki gminy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi przejmie Związek Międzygminny „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” z siedzibą w Czempiniu. Gmina Duszniki została przyjęta do związku pod koniec ubiegłego roku. SELEKT odpowiada obecnie za gospodarkę odpadami w 20 wielkopolskich gmina
Czytaj więcej
2025-07-08
Przekazanie nowego samochodu dla OSP Podrzewie
W niedzielę 6 lipca w Podrzewiu odbył się piknik rodzinny „Bezpieczne wakacje”, zorganizowany przez Fundację ORLEN i OSP Podrzewie. Podczas pikniku można było obejrzeć sprzęt strażacki i zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a dzieci mogły korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji.
W trakcie
Czytaj więcej
2025-07-04
Ostatnie pożegnanie Krystyny Stypińskiej - Kierownika USC w Dusznikach
2025-07-03
W lipcu pracownicy dostarczą informację w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi
Informujemy, że od 1 września 2025 roku obowiązek odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców przejmuje Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadami - SELEKT". W związku z tym, w dniach od 4 do 21 lipca br. pracownicy urzędu dostarczą osobiście mieszkańcom informację w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi wraz z nową
Czytaj więcej
2025-07-02
Komunikat KZB - beczkowóz z wodą pitną w Sękowie
Więcej komunikatów