Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
fb

Aktualności

I Integracyjny Piknik Rodzinny OSTOI
2018-06-19
I Integracyjny Piknik Rodzinny OSTOI
Za nami niezwykle radosne „święto rodzinne”, które - miejmy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Ostoi. 6 czerwca odbył się piknik rodzinny, który zintegrował środowisko Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach z rodzinami podopiecznych oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy ochoczo uczestniczyli w konkurencjach, tańcach i biesiadzie. Zmierzono się z przeciąganiem liny, rzutami lotką, rzutami do celu, grą w badmintona i skakanką. Najbardziej jednak zintegrowała wszystkich „Makarena”. Na każdą rodzinę czekał pamiątkowy dyplom. Impreza była okazją dla podopiecznych Warsztatu do zaprezentowania się rodzicom i gościom. Występ rozpoczęto inscenizacją do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Poza dobrą grą aktorską, można było podziwiać kolorowe stroje, które powstały w pracowni krawiecko-dziewiarskiej. Dziewczyny zaprezentowały się także w żywiołowym tańcu. Niezwykłą niespodziankę przygotowało Dusznickie Stowarzyszenie Motocyklistów. Dzięki niemu można było zobaczyć różne motory, usiąść na nich, a nawet skorzystać z krótkiej przejażdżki. Motocykliści zintegrowali się z uczestnikami pikniku i chętnie wzięli udział w konkurencjach i tańcach.   Tekst i zdjęcia: WTZ Duszniki  
Czytaj więcej
Festyn „Postaw na rodzinę”
2018-06-18
Festyn „Postaw na rodzinę”
Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 10 czerwca w Dusznikach odbył się festyn „Postaw na rodzinę”. Miejscowy stadion wypełnił się feerią barw za sprawą balonów oraz radością zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Dla najmłodszych przygotowano szereg darmowych atrakcji, takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie. Odważniejsi mogli zmierzyć się z tyrolką, czyli ze specjalnym rodzajem zjazdu linowego. Każdy chętny mógł również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Jako że festyn skierowany był do całych rodzin, nie mogło zabraknąć zabaw i gier integrujących różne pokolenia. Młodsi uczestnicy mogli rywalizować z dorosłymi, m.in. w badmintonie. Odpoczynkiem od wrażeń sportowych była fotobudka, w której można było uwiecznić swoją twarz rozpromienioną uśmiechem. W imprezie uczestniczyli również Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach oraz Posterunku Policji w Dusznikach, którzy przeprowadzali konkursy o bezpieczeństwie i rozdawali najmłodszym kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Urząd Gminy Duszniki. Strażacy z Pniew i z Dusznik przygotowali pokazy samochodów strażackich. Ze względu na warunki atmosferyczne dużą popularnością cieszyła się kurtyna wodna. Organizatorami imprezy byli Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dusznikach, Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach oraz Urząd Gminy Duszniki. Tekst i zdjęcia: BPiCAK
Czytaj więcej
Planujesz emeryturę – nie rób tego w czerwcu!
2018-06-13
Planujesz emeryturę – nie rób tego w czerwcu!
Kończysz w czerwcu wiek emerytalny? Zastanów się, kiedy złożyć wniosek o emeryturę? Czy zrobić to jeszcze w tym miesiącu, czy lepiej poczekać do lipca? Pomyśl, co Ci się bardziej opłaca. Najlepiej jak najpierw sprawdzisz prognozowaną wysokość emerytury u doradcy emerytalnego w ZUS. Od tego, kiedy zostanie złożony wniosek o emeryturę, może zależeć jej wysokość. Wpływ na taką sytuację ma tzw. schemat waloryzacji składek zapisanych na koncie w ZUS. Jest on wyjątkowo niekorzystny dla osób, które wnioski o emeryturę składają w czerwcu. Dlatego warto zastanowić się, czy wniosek o emeryturę złożyć w czerwcu, czy może lepiej poczekać z tym do lipca. Więcej w informacji z ZUS.
Czytaj więcej
XVII Powiatowe Igrzyska w Szamotułach
2018-06-11
XVII Powiatowe Igrzyska w Szamotułach
Już po raz siedemnasty Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Szamotułach zgromadziły zawodników z całego powiatu. Jak co roku frekwencja dopisała, w kilku konkurencjach zmierzyło się około dwustu osób. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach. Zawody, które odbyły się 26 maja, organizowane były przez: Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach i Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach. Imprezie towarzyszyła ogromna radość i duch sportowej rywalizacji. Zawodnicy WTZ Duszniki wrócili szczęśliwi z medalami i pamiątkowymi gadżetami.
Czytaj więcej
Trzy wyróżnienia na  XXVII ŚREMSONGU
2018-06-11
Trzy wyróżnienia na XXVII ŚREMSONGU
24. maja Cynamon zaśpiewał na festiwalu Śremsong. W jego składzie znalazły się tym razem same dziewczyny - Jagoda Jankowiak, Gabrysia Szczechowiak, Ula Niklas, Monika Flaum, Zuza Stachowiak oraz absolwentka naszej szkoły - Monika Bździak, która wraz z nauczycielką Beatą Wszołą przygotowywała zespół. Cynamon wystąpił w najstarszej grupie, razem z licealistami i studentami. Dziewczyny brawurowo wykonały utwór „Po prostu jaśniej”. Poza tym, Jagoda, Zuza i Monika B. zaśpiewały solo. W sumie zdobyły 3 wyróżnienia - jedno jako zespół, a Jagoda i Monika B. za występy solowe. Monika Bździak dostała również nominację do występu na koncercie galowym. Warto dodać, że tego dnia na śremskim rynku odbyło się spotkanie członków przeglądu z Prezydentem Andrzejem Dudą. Zdjęcia: Renata Chuchracka
Czytaj więcej
"Odjazdowy Bibliotekarz" w Grzebienisku
2018-06-11
"Odjazdowy Bibliotekarz" w Grzebienisku
W sobotę 26 maja miłośnicy książek i rowerów (w tym roku 51 osób) dołączyli po raz szósty do ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Od godziny 9.00 na boisku Szkoły Podstawowej uczestnicy rajdu odbierali plakietki startowe. Po przypomnieniu regulaminu, zasad poruszania się po drogach i podzieleniu na grupy wyruszyliśmy w stronę Sarbii. Jadąc przez Młynkowo nasza grupa skierowała sie polną drogą do Kunowa. Na boisku przy dawnej szkole zrobiliśmy dłuższy odpoczynek. Można było uzupełnić kalorie, ale były też książki. W tym roku legendy polskie, seria "Zdarzyło się w Polsce" oraz "Ale historia...". Dalej nasza trasa wiodła do Grzebieniska, do siedziby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Tam uczestnicy rajdu mogli poznać historię Bractwa i zmierzyć się na strzelnicy, gdzie specjalnie dla nas został zorganizowany "Odjazdowy Turniej Strzelecki". Ze strzelnicy wróciliśmy na szkolne boisko, gdzie niezawodni strażacy przygotowali ognisko. Teraz można było wymienić się książkami, odpocząć, usmażyć kiełbasę. Na koniec odbyło się losowanie nagród dla wszystkich uczestników rajdu. Pogoda nam dopisała, nastroje również. Po raz kolejny przekonaliśmy się jak pięknie jest  w najbliższej okolicy, wystarczy wyjść z domu, wsiąść na rower, patrzeć, słuchać, wdychać...  Więcej informacji i zdjęć na stronie szkoły https://szkolagrzebienisko.edupage.org  Tekst i zdjęcia: Paulina Tepper, SP Grzebienisko
Czytaj więcej
Archiwum