Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
Aktualności
Data opublikowania: 2021-09-20

MIESZKAŃCU – SPISZ SIĘ W URZĘDZIE

We wrześniu rachmistrz będzie obecny w Urzędzie Gminy Duszniki w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach:

  • w poniedziałki 12.00 - 18.00,
  • we wtorki 8.00 - 15.00.

Od 6 do 30 września, codziennie od poniedziałku do piątku, od 15.00 do 18.00, Gminne Biuro Spisowe w urzędzie dyżuruje i pomaga spisać się mieszkańcom.  

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy jeszcze się nie spisali, aby to zrobili - Narodowy Spis Powszechny skończy się 30 września!!!

Osoby chcące skorzystać z możliwości spisu z rachmistrzem zachęcamy do przygotowania niezbędnych informacji, które umożliwią sprawne wykonanie spisu.

Jak przebiega i jakie informacje trzeba podać podczas spisu?

Spis rozpoczyna się od wprowadzenia danych o osobie, która przekazuje informacje rachmistrzowi: imię i nazwisko, PESEL, data urodzenia i dokładny adres zamieszkania.

Następnie należy podać informacje dotyczące domu lub mieszkania: kwestie własnościowe, powierzchnię użytkową, ilość pomieszczeń z oświetleniem dziennym, sposób ogrzewania i rodzaj stosowanego paliwa, rok oddania do użytku, sposób doprowadzenia wody i odporowadzenia ścieków oraz dostęp do gazu.

W kolejnym kroku dodaje się wszystkie pozostałe osoby zamieszkujące pod tym adresem podając takie same dane jak dla osoby pierwszej (KONIECZNE BĘDĄ NUMERY PESEL TYCH OSÓB).

Następnie wypełnia się formularze osobowe dla wszystkich osób zamieszkujących pod adresem zamieszkania w dniu 31 marca 2021 r. Formularz obejmuje następujące informacje: kraj urodzenia i obywatelstwo, od kiedy osoba zamieszkuje pod tym adresem i czy kiedykolwiek przebywała za granicą dłużej niż rok, stan cywilny, poziom wykształcenia, narodowość, język, którym się posługuje, wyznanie religijne (w tym przypadku można odmówić udzielenia odpowiedzi), ewentualny stopień niepełnosprawności, bądź ograniczenia w wykonywaniu codziennych czynności, wykonywany zawód, miejsce pracy i rodzaj działalności.

Na koniec należy również określić relacje rodzinne pomiędzy osobami zamieszkującymi pod danym adresem.

 

Pozostałe Wydarzenia
Gmina Duszniki dołączyła do protestu przeciw drastycznej podwyżce cen gazu
2021-10-20
Gmina Duszniki dołączyła do protestu przeciw drastycznej podwyżce cen gazu
19 października br. w Tarnowie Podgórnym spotkali się włodarze z blisko 40 gmin z 5 województw. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnej strategii działania wobec drastycznych podwyżek cen gazu, jakie dotknęły mieszkańców. Gminę Duszniki reprezentował wójt Roman Boguś. W spotkaniu uczestniczyli również Czytaj więcej
Program wsparcia dzieci byłych pracowników PGR-ów - do 29 października
2021-10-18
Program wsparcia dzieci byłych pracowników PGR-ów - do 29 października
Informujemy, że istnieje możliwość wsparcia uczących się dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów. W ramach projektu gmina zakupi sprzęt komputerowy (laptopy, tablety itp.). Szczegółowe informacje są dostępne na rządowej stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr Dodatkowych wyj Czytaj więcej
"Niewinni czarodzieje" - koncert jazzowy - sobota 23 października
2021-10-18
"Niewinni czarodzieje" - koncert jazzowy - sobota 23 października
Sołtysi i KGW w plebiscycie Mistrzowie Agro 2021 - GŁOSOWANIE
2021-10-15
Sołtysi i KGW w plebiscycie Mistrzowie Agro 2021 - GŁOSOWANIE
Przedstawiciele Gminy Duszniki zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w tegorocznej edycji akcji Mistrzowie Agro – największego plebiscytu wiejskiego i rolniczego w Polsce, który w naszym województwie jest prowadzony przez "Głos Wielkopolski" oraz ogólnopolski serwis i magazyn &bdq Czytaj więcej
Spotkanie samorządowców KOLD w sali wiejskiej w Grzebienisku
2021-10-15
Spotkanie samorządowców KOLD w sali wiejskiej w Grzebienisku
W środę 13 października br. wójtowie i burmistrzowie gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania KOLD spotkali się w sali wiejskiej w Grzebienisku. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Świetlica wiejska w Grzebienisku została w tym roku wyremontowana ze środków przyznanych przez KOLD w ramach programu Leader. Gospodarz spotka Czytaj więcej
Komunikat Wójta w sprawie podwyżek cen gazu
2021-10-11
Komunikat Wójta w sprawie podwyżek cen gazu
Drodzy Mieszkańcy Gminy Duszniki! W związku z informacjami o drastycznych podwyżkach cen gazu w naszej gminie zapewniam, że jestem w kontakcie z wójtami i burmistrzami gmin, będących w takiej samej bądź podobnej sytuacji do naszej. Wspólnie będziemy podejmować wszelkie możliwe działania w obronie mieszkańców naszych gmin. 6 p Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
najczęściej czytane

LISEK W DOMU - mityng Piotra Liska


Przygotowania do mityngu Piotra Liska


Dzieje się w BPiCAK’u


"TEN MITYNG JEST DLA WAS"


Otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Grodziszczku