x

Szukaj

Piotr Lisek srebrnym medalistą MŚ w Londynie
dodano 2017-08-09

We wtorek 8 sierpnia br. Piotr Lisek stanął na podium Mistrzostw Świata w Londynie ze srebrnym medalem w skoku o tyczce.

Po złoto-brązowym poniedziałku, przyszedł dla polskich lekkoatletów srebrny wtorek na Stadionie Olimpijskim w Londynie, gdzie wicemistrzami świata zostali Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Piąte miejsce zajął Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz.

W konkursie tyczkarzy, pełnym zaskakujących sytuacji, na ostateczną kolejność na podium trzeba było czekać do ostatniego skoku utytułowanego Renauda Lavillenie. Próba rekordzisty świata na 6,01 m nie udała się i Francuz musiał się zadowolić brązowym medalem. Złoto wywalczył Amerykanin Sam Kendricks rezultatem 5,95 m, a srebro Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5,89 m.