Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".
x

Kontrast

Rozmiar czcionki

x

Szukaj

Obóz międzynarodowy w Zespole Szkół w Grzebienisku
dodano 2017-07-14

W dniach od 26 czerwca do 2 lipca gościliśmy w naszej szkole młodzież z zaprzyjaźnionych gmin Illuka oraz Taivalkoski. Obóz, który odbywa się każdego roku jest częścią współpracy pomiędzy Polską, Estonią i Finlandią. W tym roku to właśnie nam przypadł zaszczyt zorganizowania tygodniowego pobytu dla naszych gości. Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Grzebienisko wraz z absolwentami pod opieką pana Krzysztofa Jakubowskiego oraz pani Pauliny Sarbinowskiej dołożyli wszelkich starań, aby nasi goście poczuli się jak u siebie w domu. Wśród atrakcji zaplanowanych przez naszych uczniów znalazł się między innymi wyjazd na Termy Maltańskie do Poznania, zwiedzanie Bramy Poznania na Ostrowie Tumskim, zwiedzanie Starego Rynku w Poznaniu, wizyta na INEA stadionie, wyjazd do Jump Areny, gra w Paintballa Laserowego, zakupy w centrach handlowych Stary Browar i Posnania. Oczywiście w trakcie trwania obozu nie zabrakło czasu na wspólne gry i zabawy integracyjne, zawody sportowe, czy zajęcia manualne. Wiele radości przysporzyła naszym gościom bitwa na wodę, karaoke, tworzenie pamiątkowych koszulek, czy też dyskoteka do białego rana.  Udział w obozie to również smakowanie naszych polskich potraw. Oto, aby nasze żołądki były zawsze pełne zadbali nasi nauczyciele pod wodzą pani Pauliny Tepper, która królowała w kuchni serwując nam przepyszne śniadania, lunche, obiady, kolacje i desery. Nie obyło się jednak bez sytuacji trudnych, ale i takim podołaliśmy: zaginione bagaże, wizyta w szpitalu, pogoda, która pogmatwała piątkowe plany. Dzięki temu nauczyliśmy się, jak działać szybko i sprawnie – jesteśmy teraz silniejsi i bogatsi o nowe doświadczenia. Największą wartością wynikającą z organizacji takich obozów jest możliwość spotykania ludzi z różnych krajów, komunikowania się w języku obcym, nawiązywanie przyjaźni, wzajemne uczenie się i poznawanie. Łzy, które spływały po policzkach wszystkich uczestników podczas pożegnania, są chyba najlepszym dowodem na to, że obóz zakończył się pełnym sukcesem, a wspomnienia z niego pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

 

Kalendarz wydarzeń
BIP Gminy Duszniki
BIP Gminy Duszniki
Komunikator SISMS
Komunikator SISMS
Biblioteka i Kultura
Biblioteka i Kultura
Sport i Rekreacja
Sport i Rekreacja
Pomoc Społeczna
Pomoc Społeczna
Usługi Komunalne
Usługi Komunalne