Kontynuuj Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Wydarzenia

Data opublikowania: 2018-01-22

155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W niedzielę 21 stycznia br. Towarzystwo Miłośników Ziemi Dusznickiej zorganizowało obchody 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Po Mszy św., na której modliliśmy się także za Powstańców Styczniowych, pomaszerowaliśmy przy świetle pochodni na cmentarz parafialny. Zgromadziliśmy się przy mogile Franciszka Piątka - weterana Powstania. Franciszek Piątek urodził się 16 września 1842 roku w okolicach Kwilcza. Z zawodu był gorzelnikiem. Był ochotnikiem Powstania Styczniowego; walczył m. in. pod Olszakiem i Ślesinem. Mieszkał w starym budynku szkolnym w Dusznikach. Został odznaczony Krzyżem Zasługi. Był powszechnie szanowanym mieszkańcem Dusznik i Naszej Gminy. Zmarł 21 marca 1928 roku, a Jego pogrzeb zmienił się w manifestację patriotyczną. Kondukt pogrzebowy szedł wśród szpaleru młodzieży szkolnej, która tak żegnała Patriotę. Po wspomnieniu Powstania oraz weterana Franciszka Piątka, złożyliśmy kwiaty i znicze na Jego mogile. Po modlitwie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Prezes TMZD Jacek Lichocki

 

W zorganizowanej przez Towarzystwo uroczystości wzięły udział delegacje samorządu i organizacji z terenu gminy: Wójt Roman Boguś, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Pacholak, Zarząd Gminny OSP, przedstawiciele Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury i Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz osoby prywatne, które składały kwiaty i znicze. Modlitwę nad mogiłą Powstańca odmówił Ks. Proboszcz Sergiusz Borszczow. Oprawę uroczystości zorganizowali OSP Duszniki i Duszniccy Kibole.

Pozostałe Wydarzenia
2018-06-19

Ostatnie spotkanie Młodzieżowej Rady drugiej kadencji

12 czerwca w Urzędzie Gminy Duszniki odbyło się ostatnie spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki. Kadencja Rady, dzięki której młodzież uczy się demokracji i samorządności,  trwa 1 rok. We wrześniu odbędą się kolejne wybory na trzecią kadencję. Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Mikołaj Patela, który podsumował roczną działal
Czytaj więcej
2018-06-19

I Integracyjny Piknik Rodzinny OSTOI

Za nami niezwykle radosne „święto rodzinne”, które - miejmy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Ostoi. 6 czerwca odbył się piknik rodzinny, który zintegrował środowisko Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach z rodzinami podopiecznych oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy ochoczo uczestniczyli w konkure
Czytaj więcej
2018-06-18

Festyn „Postaw na rodzinę”

Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 10 czerwca w Dusznikach odbył się festyn „Postaw na rodzinę”. Miejscowy stadion wypełnił się feerią barw za sprawą balonów oraz radością zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Dla najmłodszych przygotowano szereg darmowych atrakcji, takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie. Odważniejsi mog
Czytaj więcej
2018-06-11

XVII Powiatowe Igrzyska w Szamotułach

Już po raz siedemnasty Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Szamotułach zgromadziły zawodników z całego powiatu. Jak co roku frekwencja dopisała, w kilku konkurencjach zmierzyło się około dwustu osób. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach. Zawody, któr
Czytaj więcej
2018-06-11

Trzy wyróżnienia na XXVII ŚREMSONGU

24. maja Cynamon zaśpiewał na festiwalu Śremsong. W jego składzie znalazły się tym razem same dziewczyny - Jagoda Jankowiak, Gabrysia Szczechowiak, Ula Niklas, Monika Flaum, Zuza Stachowiak oraz absolwentka naszej szkoły - Monika Bździak, która wraz z nauczycielką Beatą Wszołą przygotowywała zespół. Cynamon wystąpił w najstarszej grup
Czytaj więcej
2018-06-11

"Odjazdowy Bibliotekarz" w Grzebienisku

W sobotę 26 maja miłośnicy książek i rowerów (w tym roku 51 osób) dołączyli po raz szósty do ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Od godziny 9.00 na boisku Szkoły Podstawowej uczestnicy rajdu odbierali plakietki startowe. Po przypomnieniu regulaminu, zasad poruszania się po drogach i podzieleniu na grupy wyrusz
Czytaj więcej
Więcej wydarzeń
najczęściej czytane

LISEK W DOMU - mityng Piotra Liska


Przygotowania do mityngu Piotra Liska


Festyn z okazji Dnia Dziecka - 10 czerwca, niedzie


Dzieje się w BPiCAK’u


"TEN MITYNG JEST DLA WAS"